DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kam s televíziou? TV stolík či stena? Vyberte si
Jiří Macík, 11. října 2016

Televízia zoštíhlela aj obývacia stena zhodila nejaké to kilo, takže už nezaberá pol obývačky. Je však potrebná, alebo ju nahradí trebárs stojan? Alebo je lepšie zavesiť televíziu na stenu? Pozrite sa, kam s TV, aby ste na ňu dobre videli.

Ak ste pravidelnými divákmi televíznych inscenácií, kvízov alebo filmových noviniek, venujte výberu miesta na prijímač patričnú pozornosť. Pri sledovaní programu vás tak prinajmenšom nebude bolieť za krkom. Na obrazovku by ste mali vidieť zo všetkých miest, ideálne so stredom vo výške očí sediaceho človeka. Približne 95 až 100 cm. Vzdialenosť LCD od pohovky má byť asi trojnásobok uhlopriečky obrazovky, pri klasickej TV je to päť až sedem násobok. Pokiaľ ale máte televíziu len ako doplnok k výhľadu z okna alebo do plameňov ohňa v krbe, potom nemusíte jej umiestnenie toľko riešiť.

Foto 1: Obývacia stena s LED osvetlením Jessie 2. Foto: MT nábytok

Hodláte si televíziu zavesiť na stenu? S príslušným držiakom je to pomerne jednoduchá vec, ale musíte dodržať niekoľko pravidiel. Absenciou televízneho stolíka získate jednak ako bonus v miestnosti viac priestoru, jednak si sami zvolíte výšku, v ktorej vám umiestnenie obrazovky bude najviac vyhovovať. Pokiaľ si do obývačky zaobstaráte aj množstvo políc a závesný nábytok, budete mať naraz vo svojom byte navyše veľa miesta. Pred nákupom sa rozhodnite medzi fixným a polohovacím držiakom. Kúpite ich v obchodoch s elektronikou, fixné asi od 5 eur, polohovateľný od 7 eur, stropný za 26 eur.

Vyberte hlavne také držiaky a hmoždinky, ktoré vašu televíziu unesú

Veľmi dôležitá je hmotnosť televízie, uhlopriečka nie je to hlavné. Preto musíte vybrať zodpovedajúci držiak, kvalitné hmoždinky aj skrutky, ktoré TV prístroj unesú. Typ držiaka vyberajte podľa vzdialenosti otvorov. Všetky televízie na trhu už majú prípravu na inštaláciu. Rozstup týchto otvorov na uchytenie TV sa nazýva VESA standart a môže byť 10 × 10 cm a 20 × 10 cm, ale aj 40 × 20 cm. Ploché obrazovky upevníte na stenu buď pevným držiakom, prípadne držiakom s výklopným ramenom.

Foto 2: Televízny stolík Maestro 1. Foto: MT nábytok

Stolíky pod televíziu mávajú lišty, do ktorých skryjete káble. Väčšinou pri nich nájdete kolieska na ľahký presun po miestnosti a nechýba im ani nastaviteľná výška dosky. Niektoré stolíky dizajnéri navrhujú na mieru konkrétnemu modelu televízie. Pri nákupe potom musíte zvážiť, či tvarom a dizajnom zapadnú do interiéru, a skontrolujte ich kvalitu, nosnosť a pevnosť. Myslite tiež na to, že pod skrinkou alebo stolíkom s kolieskami sa vám bude lepšie upratovať.

Box: Televízor nestavajte pred okno ani proti nemu, pretože by cez deň vznikali odlesky na obrazovke a nič by ste nevideli. Medzi obrazovkou a pozadím nemá byť veľký kontrast, takže televíznu stenu večer osvetlite LED pásikmi alebo lampou.

Televízne steny sa väčšinou skladajú zo spodnej skrinky a niekoľkých políc alebo závesných skriniek. Spodná skrinka je často príliš nízka, takže televíziu pozorujete z nevhodného uhla. Vyriešte to buď podstavcom, alebo nákupom steny so zadným panelom, na ktorý prijímač zavesíte. Televízia bude v správnej výške a káble skryjete za panel. Výhodou týchto stien sú police, zásuvky a ďalšie úložné priestory na ostatnú elektroniku.

Foto 3: Televízny panel Esperanza 5. Foto: MT nábytok

Televízne stolíky aj steny ponúkajú predajcovia z masívu, tvrdeného skla i kovu. Líšia sa počtom políc, zásuviek a ďalších úložných priestorov. Na zadnej strane spravidla nájdete otvory na káble. Vyberajte si jednotlivé kúsky nielen podľa dizajnu, množstva úložných priestorov, ale aj podľa požiadaviek na údržbu. Matné plochy sú totiž na upratovanie jednoduchšie, než plochy vo vysokom lesku.

Box: Výška očí sediaceho človeka je cca 95 - 100 cm od zeme, a v tejto výške by preto mal byť stred obrazovky. Hoci sa vám to zdá nízko, jedná sa o ergonomickú polohu.

Ako si doma najlepšie umiestnite televíziu, to závisí predovšetkým na vás. Musíte len vziať do úvahy vašu výšku a typ sedenia. Pri zháňaní držiaka na stenu si vyberajte taký typ, ktorý vám umožní televíziu len mierne nakloniť smerom dole a kolmo na vás. Skúste si v kresle pár minút posedieť napríklad pri počúvaní hudby, a potom vypozorovať, kam sa pozeráte a aký náklon hlavy je pre vás tým najpohodlnejším. Ak máte doma stále ešte "klasiku" s katódovou trubicou, môžete ju tiež zavesiť na stenu. V odborných predajniach zoženiete špeciálne držiaky pre tento typ televíznych prijímačov. Bývajú otáčavé a televíziu tak nastavíte do polohy, ktorá vám práve vyhovuje. DVD prehrávač potom umiestnite na poličky.

Stolík, stena, stojan, alebo zavesenie na stenu? Ktoré riešenie je najlepšie podľa vášho názoru? Podeľte sa o neho v komentári pod článkom s ostatnými čitateľmi.

O2 TV Sport spustila v pondělí historicky první reality show! Bojovníci se utkají o téměř 300 tisíc korun
Jan Burda, 11. října 2016

V pondělí od 21.00 hodin odstartul exkluzivně v O2 TV první ročník mezinárodní MMA reality show O2 TV Sport OKTAGON. V průběhu osmi dílů čeká na diváky celá řada vypjatých soubojů, emocí a také silných životních příběhů. Digitální televize O2 TV tímto projektem potvrzuje, že investicím do vlastní tvorby se bude věnovat i v budoucnu.

"Od 10. října poběží každé pondělí jeden díl, který končí vždy závěrečným soubojem. Z pyramidy pak vzejdou dva finalisté, kteří se utkají na slavnostním galavečeru o titul organizace OKTAGON MMA šampiona," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport. "Je to vůbec poprvé, kdy jdeme do reality show. Svým způsobem to bude pro diváky úplně něco nového a rozhodně tím nekončíme, ve vlastní tvorbě budeme pokračovat," doplnil Kindernay.

Čtyři bojovníci z České republiky, čtyři ze Slovenska. Jedna luxusní vila, společné tréninky a nelítostné bitvy v kleci, to vše nabídne O2 TV Sport OKTAGON. "Nikde v Evropě jsem tenhle model neviděl, jen v zámoří pod hlavičkou UFC Ultimate Fighter. Je pro mě pocta, být toho součástí," uvedl k projektu Jakub Běle, jeden z přímých účastníků československé reality show.

V prvním díle se představili všichni MMA zápasníci. Českou republiku bude zastupovat Tomáš LejsekPetr NovákMarek Bartl a již zmíněný Jakub Běle. Slovenské barvy bude hájit Gábor BorárosFrantišek FodorLukáš Pajtina a Milan Ďatelinka.

Tato show z produkce O2 TV rovněž odhalí řadu silných životních příběhů. Jako například osud Marka Bartla, který chtěl jako malý kluk skoncovat se svým životem. Jeho plány narušilo vážné onemocnění a Marek se ocitl nad propastí. Nyní je zpět, bojový sport mu vrátil chuť do života a cíl má jediný. Stát se šampionem! V případě českého bojovníka Petra Nováka zase sehraje velkou roli psychika a jeho celkové odtržení od kolektivu.

O absolutním vítězi se rozhodne na závěrečném galavečeru, který se bude konat 10. prosince ve sportovní hale Královka na pražské Letné. Vstupenky půjdou do prodeje v příštím týdnu a budou k dispozici prostřednictvím sítě Ticketportal. Slavnostní večer odvysílá v přímém přenosu stanice O2 TV Sport.

Philips představil novinářům nový OLED televizor pro český trh
Jan Burda, 8. října 2016

Kromě dalších dvou novinek, na které bude Philips sázet v následujícím období, byl v minulém týdnu představen novinářům OLED televizor Philips, určený pro český trh. Jeho cena by se měla pohybovat těsně pod sto tisíci Kč.

Philips 901F, první OLED televizor společnosti a první, který kombinuje široký barevný gamut OLED panelu s technologiemi Philipsu. Technologie Perfect Pixel Ultra HD zajišťuje vysoké rozlišení, dokonalý kontrast a technologie Perfect Natural Motion se systémem Perfect Colour, používající 17bitový barevný booster, umožňuje zobrazení mimořádně ostrých snímků, plynulého pohybu a více než 2250 trilionu barev.

Celkový výsledek má neuvěřitelné výkonové skóre 3800 PPI a maximální světelný výkon 700 Nit (700 cd/m2), čímž se 901F stal prvním televizorem Philipsu, který splnil podmínky pro označení HDR Perfect Standard.

Živost barev na obrazovce a mimořádně vysoký kontrastní poměr dále umocňuje třístranný systém Ambilight. Model 901F také disponuje zvukem 6.1, 30W systémem s 15W šesti dopředu orientovanými zvukovými měniči, umístěnými v integrované zvukové liště pod obrazovkou a 15W vzadu umístěným patentovaným systémem Triple ring s integrovaným basovým portem, který se stará o dodávku pořádné porce nezkreslené basové složky.

Televizor Philips 5231 v sobě kombinuje TV, monitor a Bluetooth speaker

Full HD televizor 24PFS5231. Jedná se o bílý 24palcový televizor v moderním čistém stylu, jehož součástí je stojan se zabudovaným Bluetooth reproduktorem, který se může pochlubit výstupním výkonem 16 W. Hodí se jako druhá obrazovka a zároveň reproduktor do kuchyně, dětského pokoje, chaty nebo jako monitor k počítači s ohromujícím zvukem.

Zabudovaný reproduktor je vhodný pro přehrávání hudby ze smartphonu, tabletu nebo počítače, tak i pro zprostředkování kvalitního zvuku při sledování televizních pořadů a filmů přímo z televizoru. Zvukový systém tvoří 2 středovýškové reproduktory a jeden basový namířený směrem dolů pro ještě hlubší basové tóny. Za svůj unikátní design získal televizor ocenění Red Dot pro rok 2016. Porota brala při udílení ceny v úvahu jeho moderní zpracování a rozličné možnosti využití.

I přes své malé rozměry zaujme série 5231 vynikající kvalitou obrazu i zvuku. Díky dvěma HDMI vstupům, integrovanou konektivitou Easylink a USB portem je Philips TV 24PFS5231 ideální volbou pro každého, kdo chce malou, skvěle vypadající multifunkční obrazovku s výkonným reproduktorem schopnou přehrát hudbu i videa z jakéhokoli zdroje. Tento lehký přenosný televizor využijete v kuchyni při vaření, na terase při odpočinku nebo kdekoli na chatě. Doporučená maloobchodní cena je 7 490 Kč. 

Třetím představeným byl televizor oceněný prestižní cenou EISA

Televizor Philips 65PUS7601 se pyšní high-endovou obrazovou kvalitou, která byla v minulých letech dostupná až ve vyšších řadách série 8000 a 9000, což byl jeden z hlavních důvodů pro udělení ocenění pro nejvýhodnější velký televizor. Porotce zaujala zejména technologie lokálního stmívání Micro Dimming Premium, která umožňuje regulovat LED podsvícení ve 128 nezávislých oblastech obrazu. Výsledkem jsou scény s působivě temnou černou a živě jasnou bílou za každých světelných podmínek v pokoji.

Asociace EISA se také pochvalně zmínila o nastavitelné technologii Perfect Natural Motion, která umožňuje uživatelům podle jejich vkusu upravovat dopočítávání snímků a zajišťuje plynulý a ostrý pohyblivý obraz důležitý pro rychlé akční scény nebo sportovní přenosy. Detailní a kontrastní obraz divákům zprostředkovává rozlišení 4K UHD a podpora HDR (vysoký dynamický rozsah). Ve spojení s technologií Bright Pro Premium dokáže televizor dosáhnout lokální hodnoty jasu až 700 nitů, čímž dosahuje skutečně působivého kontrastu.

Tento tenký televizor se pyšní také technologií Perfect Pixel UHD pro převádění obsahu do ultra vysokého rozlišení 4K, které je nejvíce viditelné právě u větších úhlopříček. O barevné zpracování se stará systém Premium Colour se 4 triliony barev, a zajišťuje tak živé, ale stále přirozené podání obrazu. Tento model dosahuje ze všech letošních televizorů Philips nejvyšší hodnoty v nově zavedené metrice pro obrazovou kvalitu - Picture Performance Index (PPI) – 2600. 

Televizor Philips 65PUS7601 je tak podle hodnocení porotců asociace EISA ideální volbou pro zákazníky, kteří požadují špičkové obrazové technologie a výbavu za výhodnou cenu. Tento model bude v České republice a na Slovensku dostupný od září 2016 za maloobchodní cenu 69 990 Kč.

Telekom uvedie množstvo noviniek pre zákazníkov Magio televízie
Redakce, 8. října 2016

Telekom v októbri výrazne rozšíri ponuku digitálnej televízie Magio. Na viaceré zmeny sa môžu tešiť zákazníci všetkých platforiem – IPTV šírenej cez kábel, satelitnej Magio Sat aj mobilnej televízie Magio GO.

Nové kanály pre IPTV aj Sat

Do IPTV variantu XL pribudne až 15 nových kanálov, z toho 9 vo vysokom rozlíšení: Food Network, Eroxxx HD, Filmbox Arthouse, Fast&Fun Box HD, Fightbox HD, Filmbox Plus, Filmbox Family, Filmbox Premium HD, Filmbox Extra HD a Auto Motor Sport.

Všetci IPTV aj satelitní zákazníci s balíčkom XL navyše získajú kanály Digi Sport 1 až 4 v HD.

Od 19. októbra 2016 Telekom ponúkne zákazníkom množstvo programov

na tri mesiace zadarmo:

Magio Sat: Filmbox, Filmbox Family, Filmbox Premium HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Plus, Docubox, Fightbox a Eroxxx.

Magio IPTV: Filmbox, Filmbox Family, Filmbox Premium HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Plus, Filmbox Arthouse, Fast&Fun Box HD, Fightbox HD, Eroxxx HD.

Rozšírený archív s dvojnásobným počtom kanálov, už aj pre Magio Sat

Doterajší Archív Telekom premenuje na Archív S, dostupný bude za nezmenenú cenu 1,99 € mesačne s 10 kanálmi: Jednotka, Dvojka, Markíza, Doma, TV Dajto, JOJ, Plus, TA3, ČT1, ČT2.

Do ponuky pribudne väčší Archív M s dvojnásobným množstvom kanálov a ponúkne stanice Jednotka, Dvojka, Markíza, Doma, TV Dajto, JOJ, Plus, TA3, ČT1, ČT2, WAU, JOJ CINEMA, CS FILM, Filmbox, Ťuki TV, AMC, Viasat Explore, Discovery Channel, Animal Planet, Nickelodelon. Archív M bude dostupný za 3,99 € mesačne, pri aktivácii alebo prolongácii ho zákazník získa na tri mesiace zadarmo.

Archív bude navyše od začiatku novembra dostupný už aj pre zákazníkov satelitnej služby Magio Sat.

Úplne nový spravodajský balíček

Od 19. októbra 2016 pribudne do ponuky doplnkových balíčkov aj úplne nový spravodajský balíček. Ten ponúkne 15 kľúčových svetových spravodajských kanálov a výber spravodajských staníc z okolitých európskych krajín pri cene 3,49 € mesačne, resp. 2,99 € mesačne pri 6-mesačnej viazanosti.

V balíčku budú dostupné kanály TVP INFO, RAI NEWS, France 24 EN, France 24 FR, Russia Today, BBC World News, Bloomberg EU, CNBC, Ukraine 24, Al Jazeera EN, Canal 24 Horas, CNN Intl. Europe, DW, TVE International a Al Alam.

Ťuki TV s novým obsahom

Pre najmladších divákov Telekom pripravil množstvo nového obsahu v rámci  kanálu Ťuki TV. Do ponuky pribudol aj vlastný obsah: druhá séria obľúbeného programu Pesničkový (ne)poslušník s Mirom Jarošom a prvá séria animovaného seriálu Ťukiho dobrodružstvá. Pribudne aj nový akvizičný obsah, napríklad kultová rozprávka Máša a medveď.

Pořady České televize sbírají ceny po celém světě
Redakce, 8. října 2016

Snímek České televize Poslední cyklista získal prestižní ocenění na jubilejním dvacátém Jewish Film Festivalu v Dallasu. Dvoudílný film režiséra Jiřího Svobody, který popisuje život adoptované dívky během druhé světové války, si veze Cenu diváků. V Německu zase hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež získala loňská štědrovečerní pohádka Karla Janáka Korunní princ. Pořady České televize bodovaly i na tuzemských festivalech Tourfilm a Sportfilm.

Film Poslední cyklista byl po dlouhé době českým zástupcem na festivalu, který vybírá ze světové kinematografie nejlepší díla s židovskou tematikou. Snímek o osudu novorozeněte, které se z klášterního sirotčince ocitne v židovské rodině, zaujal podle slov organizátorky festivalu Rachelle Weiss Crane diváky natolik, že v zimě uspořádají v Dallasu další jeho projekce.

V Německu, na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež, zaujala zase štědrovečerní pohádka loňských Vánoc, Korunní princ. Příběh Karla Janáka o dvou princích, jedné princezně a čarovném nápoji zde získal hlavní cenu European Children´s Jury.

Během října a listopadu se pak ještě o ocenění poperou filmy Učitelka a Zloději zelených koní a dokument Zátopek, a to na Denverském filmovém festivalu, série Modré stíny na 22. Mezinárodním filmovém festivalu Geneva Tous Ecrans a film Zločin v Polné na festivalu v San Diegu.

Čerstvý festivalový úspěch slaví Česká televize i na domácím poli. Na festivalu Sportfilm Liberec získalo cenu hned šest projektů České televize: Zátopek, Alpy patří Čechům z cyklu České zázraky, dětský pořad Jogínci a cestách, reportáž K Pacifiku přes Coast Mountains, Džunglí na osmitisícovku z cyklu Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou a Růža. Další pořady České televize bojují o ceny na letošním ročníku festivalu s cestovatelskou tematikou Tourfilm a Tourregionfilm v Karlových Varech.

Na český trh byl uveden luxusní televizor Loewe bild 7
Jan Burda, 7. října 2016

BaSys, výhradní distributor produktů Loewe pro Českou republiku, slavnostně představil v designovém showroomu PopUp luxusní Ultra HD televizor Loewe s označením bild 7. Značka Loewe podle vyjádření distributora vstupuje tímto svým prvním televizorem s displejem OLED do nové etapy.

Televizory Loewe si již od prvního modelu uvedeného v roce 1939 udržují punc výjimečnosti. Nejinak tomu je i u tohoto přístroje, který se aktuálně zařazuje na pomyslný vrchol nabídky tohoto výrobce. Bild 7 je televizorem, který si i při úhlopříčce 65“ (tedy přibližně 165 cm) zachovává tloušťku displeje pouhých 7 mm – podobnou, jakou mají nejtenčí mobilní telefony. Jeho design je ryze minimalistický, ve vypnutém stavu je vidět pouze obrazovka s mimořádně tenkým rámečkem. Po zapnutí se však displej vysune nahoru a odhalí výkonný zvukový systém. S vypnutím přístroje se vše vrátí do výchozího stavu.

První OLED displej od Loewe

Použitý OLED displej umožnil odstranit obecný neduh všech LCD obrazovek, kterým je podsvícení displeje a nemožnost zobrazit skutečně temnou černou barvu, která je pro kvalitu obrazu klíčová.

Stejně důležitým faktorem, jako je kvalita displeje, je u každého televizoru elektronika, která zpracovává vstupní signál. V přístroji bild 7 je poprvé použita vlastní technologie – Loewe Vantavision. Ta zajišťuje plynulý a ostrý obraz i v rychlých scénách, které působí na mnoha přístrojích rozmazaným dojmem. Název této technologie vychází z pojmu  VantaBlack®, který označuje nejčernější substanci stvořenou člověkem.

Různé možnosti instalace

Televizor má několik volitelných možností instalace – od výběru z několika typů speciálně designovaných podstavců na podlahu i na stůl s možnostmi manuálního nebo dálkově ovládaného motorizovaného natáčení až po instalaci televizoru na svislou otočnou tyč rozepřenou mezi podlahou a stropem. Podstavce zároveň důmyslně ukrývají všechny kabely.

„Jsme potěšeni, že můžeme náročným českým zákazníkům nabídnout tento výjimečný přístroj jako jedni z prvních v Evropě. Zároveň jsme si jisti, že si bild 7 oblíbí zákazníci, kteří požadují jen to nejlepší a potrpí si na moderní design. Loewe bild 7 je televizor, který svým minimalistickým pojetím a vlastnostmi zaujme na první pohled. Se vstupem do nové éry také věříme, že si ke značce Loewe najdou cestu také noví zákazníci,“ říká Martin Cakl, CEO společnosti BaSys CS, s.r.o., výhradního distributora produktů Loewe pro Českou republiku.

Obraz z obývacího pokoje až do ložnice

V kombinaci s aplikací Loewe tv2move umožňuje televizor bild 7 přenášet obraz v rámci dosahu domácí bezdrátové sítě do tabletu. Tato možnost přijde vhod například při rozdílných preferencích jednotlivých členů domácnosti. Díky tomu, že televizor obsahuje každý tuner zdvojený, můžete totiž jeden televizní kanál sledovat na obrazovce televizoru a druhý přenášet na displej tabletu. Tato výjimečná funkce vám umožní například zhlédnout konec filmu třeba před usínáním v ložnici, nebo sledovat část sportovního přenosu z vany.  

Rozšířené možnosti pro náročné

Všechny funkce televizoru lze kromě tradičního způsobu ovládat také pomocí druhé mobilní aplikace – Loewe Smart Assist. Pokud jste se zpozdili a nestíháte začátek svého oblíbeného pořadu, můžete s její pomocí například dálkově spustit nahrávání na pevný disk integrovaný v televizoru.

Nejnáročnějším uživatelům je od dnešního dne k dispozici také bezdrátový zvukový systém nejvyšší akustické kvality speciálně designovaný pro řadu televizorů bild 7, který nese označení Loewe klang 5.

Nové televizory Loewe bild 7 lze od dnešního dne objednávat v úhlopříčkách 55” a 65”. Součástí standardní dodávky je držák pro pevnou instalaci na zeď. K televizoru lze doobjednat také Smart Cover Bild, který vizuálně sladí zadní část televizoru s barvou i materiálem krytu zvukového systému. Vybírat lze ze dvou barevných provedení - Graphite Grey a Light Grey. 

Odstartovalo natáčení druhé řady Života a doby soudce A. K.
Jan Burda, 5. října 2016

Seriál Život a doba soudce A. K. se dočká druhé řady. V hlavní roli soudce Adama Klose se vrátí David Švehlík. Režie nových třinácti dílů podle scénáře Zdeňka Zapletala se opět ujali Robert Sedláček, Bohdan Sláma a Radim Špaček, které nově doplní Petr Marek.

Adam Klos se profesně posunul, je soudcem trestního práva u Městského soudu v Praze, a tak už nesoudí rodinné a sousedské spory, ale zločince a trestné činy. Ty jsou opět inspirovány skutečnými případy. Oproti první řadě se děj posouvá o několik let dál. Mnoho se toho změnilo a otevírá se řada nových příběhových linek. Hlavní postavy však zůstávají – soudce Adam Klos v podání Davida Švehlíka, jeho matka (Daniela Kolářová) a přítel z dětství Igor Kubiš (Marek Daniel). Do děje ale vstoupí mnoho nových postav. Tou nejvýraznější bude Klosova osmiletá dcera (Daniela Byrtusová).

Soudní síň bude i v druhé řadě tvořit těžiště příběhů, ale přineseme daleko více exteriérů. Divák bude mít navíc možnost sledovat reálný průběh ústředního kriminálního případu a porovnat tak skutečnost s fikcí, kterou u soudu účelově používají obě strany – obhájci i žalobci,“ říká kreativní producent Jan Lekeš, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká.

„I v druhé řadě půjde o komorní přemýšlení v soudní síni a trápení se soudce nad verdiktem,“ popisuje režisér Robert Sedláček a pokračuje: „Zajímavé je, že divák bude vždy vědět, co se stalo – co kdo udělal a jak se zločin stal. Ale postupně bude mít možnost sledovat, jak se jasný čin rozmělní v něco nejistého a jak chudák soudce bude muset složitě rozhodnout.“

„Dvojky bývají většinou slabší než jedničky. Jsou ale výjimky. Věřím, že druhá řada A. K. k nim patří. Trestní kauzy jsou dramatičtější, akčnější, stejně jako linky hlavních postav. Doufám, že každá epizoda minimálně donutí diváky zamyslet se. A jediná miska brambůrků či oříšků nezůstane při jejich sledování plná,“ slibuje scenárista Zdeněk Zapletal.

Konec vysílání programů ČT, Nova a Prima v SD na Skylinku k 15. 11. 2016
Jan Burda, 4. října 2016

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, dnes potvrdil termíny plánovaného ukončení satelitního vysílání pěti programů České Televize a programů Nova a Prima ve standardním rozlišení (SD).

V rámci plánovaného procesu změny formátu vysílání veřejnoprávních i komerčních českých a slovenských televizních stanic dojde k dalším významným změnám.

15. 11. 2016 bude ukončeno satelitní vysílání pěti veřejnoprávních programů České Televize – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT:D/art a dvou komerčních televizních stanic – Nova a Prima ve standardním rozlišení SD.

K dalšímu kroku by mělo dojít 31. 12. 2016, na kdy je plánováno ukončení vysílání SD verzí všech slovenských veřejnoprávních a komerčních televizních stanic.

Zákazníci Skylinku tedy budou mít konečně k dispozici již jen kvalitnější HD verze těchto programů. Zatímco nové parametry pro naladění všech pěti HD programů České Televize budou oznámeny počátkem listopadu, lze programy Nova HD, Prima HD a HD verze všech slovenských televizních stanic naladit již nyní.


Další zprávy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 > >|Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze