DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Publikace ROZHLAS, TELEVIZE - Přehledy vysílačů pro rok 2013
Redakce, 3. dubna 2013
18. vydání populární publikace obsahuje opět seznamy všech DV, SV, VKV a TV vysílačů v ČR a SR, kompletní kódy RDS a adresy všech stanic. Čtenář najde i seznam zahraničních vysílačů v pásmech VKV I , VKV II a televizí, které jsou trvale přijímány na území ČR. Ani letos nechybí přehled kmitočtových norem TV. Publikace obsahuje opět aktualizované podrobné informace o přechodu na digitální vysílání DVB-T.Obsah publikace

1. ČR - ROZHLAS - dlouhé a střední vlny
2. ČR - ROZHLAS - VKV-FM
3. ČR - ADRESY ROZHLASOVÝCH STANIC
4. ČR - ROZHLAS - T-DAB / T-DAB+
5. ČR - TELEVIZE - DVB-T / DVB-T2 - celoplošné vysílání
6. ČR - TELEVIZE - DVB-T / DVB-T2 - regionální vysílání
7. ČR - TELEVIZE - dokrývače DVB-T
8. ČR - ADRESY TELEVIZNÍCH STANIC

9. SR - ROZHLAS - stredné vlny
10. SR - ROZHLAS - VKV-FM
11. SR - ADRESY ROZHLASOVÝCH STANÍC
12. SR - TELEVÍZIA - DVB-T / DVB-T2 - celoplošné vysielanie
13. SR - TELEVÍZIA - DVB-T / DVB-T2 - regionálne vysielanie
14. SR - TELEVÍZIA - dokrývače DVB-T
15. SR - ADRESY TELEVÍZNYCH STANÍC

16. ČR - ČESKÝ ROZHLAS - vysílače VKV-FM 17. SR - SLOVENSKÝ ROZHLAS - vysielače VKV-FM

18. ZAHRANIČNÍ ROZHLASOVÉ SV STANICE ZACHYTITELNÉ V ČR A SR
19. ZAHRANIČNÍ ROZHLASOVÉ VKV STANICE ZACHYTITELNÉ V ČR A SR
20. ZAHRANIČNÍ TELEVIZNÍ STANICE ZACHYTITELNÉ V ČR A SR

21. TELEVIZNÍ A ROZHLASOVÉ NORMY
22. PŘIJÍMAČE, ANTÉNY, RDS NORMA


MAPY VYSÍLAČŮ:
ČR - vysílače privátních rozhlasových stanic
ČR - vysílače Českého rozhlasu
SR - vysielače AM / FM
SR - vysielače Slovenského rozhlasu
Televizní vysílače v ČR, SR a okolních státech

Publikaci, kterou vydává Československý DX klub si můžete objednat na jeho stránkách.
Boss neodchází bez boje
Redakce, 28. března 2013
Napínavý příběh starosty Chicaga, kterému na vrcholu kariéry diagnostikují degenerativní poruchu mozku, směřuje ke svému rozuzlení. Sledujte zákeřné politické intriky, nezákonné machinace a napínavá hlasování, ve kterých jde o všechno. V české premiéře lze seriál sledovat od 17. dubna každou středu ve 21:00 na FILMBOX Extra 1 a každý čtvrtek v 22:35 na FILMBOX HD.Do rukou charizmatického starosty Toma Kanea se sbíhají všechny nitky moci v milionovém městě. Dozví-li se o vážné nemoci spolustraníci a veřejnost, jeho tvrdě vybojovaná pozice se zhroutí a Kane o křeslo přijde. Ctižádostivý politik se ovšem nehodlá vzdát jen tak, ale postup nemoci zastavit nelze.

„Částečným předobrazem Kanea je Anton Cermak, legendární starosta Chicaga původem z Kladna,“ říká Łukasz Bułka, ředitel marketingu a PR ve společnosti SPI International. „Neváhal se postavit ani samotnému Al Caponeovi a zemřel rukou atentátníka za nevyjasněných okolností.“První řadě seriálu se dostalo nadšeného přijetí kritikou i diváky. Herec Kelsey Grammer byl v roce 2012 za ztvárnění role starosty oceněn Zlatým Glóbem. Čeští diváci jej mohou znát například ze seriálů Frasier nebo jako originální hlas Leváka Boba v seriálu Simpsonovi. První řada seriálu Boss si odbyla svoji českou premiéru v září 2012 na programech FILMBOX HD a FILMBOX Extra 1.

Nemoc Lewyho tělísek je neurodegenerativní porucha vedoucí k demenci, podobná Alzheimerově a Parkinsonově nemocem. Pro průběh choroby jsou charakteristické výkyvy nálad, ústup kognitivních schopností a také halucinace.
JOJ prekvapila – nová stanica Wau bude pre ženy!
Marián Felix, 19. března 2013
TV Joj už niekoľko mesiacov avizuje spustenie svojho nového kanálu. Podľa slov ich predstaviteľov to mala byť televízia zameraná na spravodajstvo, dokumenty a lifestylové programy.

O to väčšie bolo prekvapenie, keď v pondelok, 18. marca 2013, vlastník televízie, spoločnosť Mac TV, doručil Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) žiadosť o licenciu na digitálne televízne vysielanie pre monotematický kanál s názvom Wau, s programovou skladbou pozostávajúcou z 86 % dramatických programov, 6 % publicistiky (z toho 0,4 % politickej), 3,6 % spravodajských relácií a 4,4 % zábavy. Program by mal vysielať 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Podľa zverejneného stanoviska TV Joj, vysielanie novej televízie by malo byť spustené 15. apríla. Jej obsah bude zameraný najmä na ženské publikum – majú sa v ňom objaviť dokumentárne programy, reality show, relácie o bývaní, varení, nakupovaní, chudnutí, plastikách a ďalšie programy o životnom štýle. Vo vysielaní sa má objaviť aj viacero pôvodných formátov.

Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa TV Joj Františka Borovského stanica Wau bude hneď od svojho začiatku ponúkať atraktívny program, ktorý budú tvoriť väčšinou premiéry a novinky doplnené o známe a obľúbené tituly, ktoré už diváci na Slovensku dôverne poznajú. „Chceme sa výrazne odlíšiť od konkurencie, ktorá na svojej ženskej stanici oslovuje skôr starších divákov, našou prioritou sú reklamne atraktívnejšie mladé ženy,“ povedal Borovský.

K upusteniu od pôvodného zámeru – spravodajského programu došlo zrejme po prehodnotení komerčného potenciálu takejto stanice. Riaditeľ obchodu TV Joj Martin Heržo uviedol, že spustenie novej stanice zameranej na mladšie ženy je dôsledkom dopytu trhu zo strany zadávateľov a mediálnych agentúr. Tomuto zameraniu zodpovedá aj možná verzia loga novej stanice, ako aj jej hlavný motív: „Po čom ženy túžia“.

Zdroj: Mediálne.sk, Živé.sk
Namiesto zrušenia koncesionárskych poplatkov ešte väčšie šikanovanie občanov
Marián Felix, 18. března 2013
Vláda Slovenskej republiky prijala koncom minulého roka nový zákon o koncesionárskych poplatkoch (zákon č. 340/2012 Z. z.). Prostredníctvom neho bol definitívne zrušený plán predchádzajúcej vlády zrušiť koncesionárske poplatky za príjem verejnoprávneho rozhlasu a televízie a ich výber bol presunutý priamo na vysielateľa – RTVS.

Spomínaný zákon neruší predchádzajúce výnimky, na základe ktorých boli niektoré skupiny obyvateľov od platenia koncesionárskych poplatkov oslobodené, prípadne platili len polovičnú sadzbu. Ide najmä o dôchodcov, ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím, občanov v hmotnej núdzi a tiež aj tých, ktorí vlastnia viacero prípojných miest odberu elektrickej energie (platenie koncesionárskych poplatkov je na Slovensku viazané na odber elektriny, nie na vlastníctvo prijímacích zariadení).

A keďže doposiaľ ľudia platili poplatky prostredníctvom iných firiem (najviac prostredníctvom Slovenskej pošty pomocou tzv. inkasa SIPO), podľa zákona je ich povinnosťou dokladovať dôvody vedúce k oslobodeniu, resp. k zníženiu koncesionárskeho poplatku priamo RTVS.

A tak dôchodcovia, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti s osobou s pravidelným príjmom, zdravotne postihnutí občania a ostatní, ktorí si chcú uplatniť nárok na oslobodenie, či zníženie koncesionárskeho poplatku, musia do RTVS doručiť doklady potvrdzujúce ich nároky. Ide napr. o rozhodnutie o priznaní dôchodku, čestné vyhlásenie, že nemajú pravidelný zárobok a nežijú v domácnosti s inou osobou s pravidelným príjmom, potvrdenie z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny s údajmi o tom, odkedy poberajú dávku v hmotnej núdzi a o tom, že poberanie dávky naďalej trvá, doklady (napríklad faktúry) od dodávateľa elektriny za všetky odberné miesta, v ktorých je koncesionár odberateľom elektriny s uvedením odberateľa elektriny a adresy odberného miesta a pod. Termín doručenia dokladov je 31. marec 2013. Nevadí, že mnohí z koncesionárov už všetky tieto skutočnosti deklarovali v minulosti; keď sa zmenil zákon, musia to robiť znovu...

Určitú „útechu“ im svojim vyhlásením poskytol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý uviedol, že „RTVS bude tolerovať predkladanie požadovaných dokladov až do 30. júna 2013“. Berúc však do úvahy jeho snahy o zvýšenie koncesionárskych poplatkov až do výšky 6,- eur mesačne (zo súčasných 4,64 eur), vyznieva toto vyhlásenie až príliš cynicky.

Zdroj: Mediálne.sk
Odpojení HD programů od systémů CryptoWorks
Redakce, 18. března 2013
Dne 1. 4. 2013 dojde k odpojení zbývajících programů vysílaných ve vysokém rozlišení HD od systémů podmíněného přístupu CryptoWorks (Skylink i CS Link). Jedná se o 5 programů z balíčku Digital – ČT 1 HD, ČT sport HD, Prima Family HD, Nova HD a Markíza HD. Tyto programy tak zůstávají nadále dostupné již pouze zákazníkům Skylinku a CS Linku na kartách Irdeto / ICE.

Odpojení HD programů je dalším dlouhodobě plánovaným krokem v procesu útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks. Technická podpora CryptoWorksu byla rozhodnutím jeho dodavatele - společnosti Irdeto - na konci roku 2012 ukončena. Majitelům dekódovacích karet CryptoWorks doporučuje provozovatel služeb Skylink a CS Link vyměnit co nejdříve svou původní kartu CryptoWorks za novou kartu Skylink Výměna M7.
Slovak Sport TV spúšťa vysielanie na internete vo vysokom rozlíšení
Marián Felix, 12. března 2013
Športová stanica Slovak Sport.TV informovala, že na internete spúšťa svoje vysielanie vo vysokom rozlíšení. Podľa vyjadrenia riaditeľa televízií Slovak Sport.TV a CE TV Róberta Greguša, program tejto televízie je na internete šírený s dátovým tokom 1,5 Mbit/s, s kompresiou videa podľa štandardu MPEG-4.

Mesačné predplatné tohto programu stojí 3 eurá. V prípade, že divák chce sledovať iba jeden zápas, zaplatí zaň 50 eurocentov. Platiť je možné platobnou kartou, prípadne bankovým prevodom na účet spoločnosti. V blízkej budúcnosti televízia plánuje zaviesť aj platby prostredníctvom platených správ SMS.

V súčasnosti Slovak Sport.TV vysiela na Slovensku i v Čechách, pričom disponuje právami na vysielanie WTA, ATP, nPower Championship a mnohé ďalšie športové súťaže.

Ako sme už nedávno uviedli, v dohľadnom čase by mal začať vysielať aj druhý program tejto televízie – Slovak Sport.TV 2, ktorý by mal byť šírený bezplatne.

Zdroj: Živé.sk
Vysílač Brno město - Barvičova čeká 13. března výluka digitálního televizního vysílání
Jan Burda, 12. března 2013
Digitální televizní vysílání z vysílače Brno město v lokalitě Barvičova bude ve středu 13. března přerušeno od 6.00 do 15.00 hodin. Výluka ve vysílání se bude týkat programů veřejnoprávního multiplexu 1 České televize, multiplexu 2 s programy televize Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko a Šlágr TV.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.
TELKA a SMÍCHOV v nabídce Skylinku a CSLinku
Petr Janásek, 10. března 2013
Dne 8. března 2013 přibyly do programové nabídky platforem Skylink a CSLink další kanály. Společnost M7 Group, provozovatel obou platforem , spustila satelitní vysílání televizních stanic TELKA a SMÍCHOV.

Technické parametry pro naladění programů TELKA a SMÍCHOV:

Satelit Astra 23,5 °E
Kmitočet 11 876 MHz
Polarizace Horizontální
FEC 5/6
Symbolová rychlost 27 500 kS/s
Norma DVB-S
Pilot OFF

V případě TELKY, se jedná o televizní stanici, zaměřenou na legendární zábavu, nejúspěšnější seriály a retro pořady. Stanice SMÍCHOV nabízí zábavu pro celou rodinu s komediemi, sitcomy, zábavné pořady a ve stejném duchu laděné seriály.

Nyní mohou diváci obě stanice, kromě pozemní distribuce DVB-T a IPTV, přijímat i prostřednictvím satelitní distribuce Skylinku a CSLinku, jako kanály balíčku základních programů Digital.

Další zprávy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 > >|Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze