DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Eurosport a Eurosport 2 v DVB-T na Slovensku.
Redakcia, 17. dubna 2013
Diváci novej televíznej platformy Plustelka môžu sledovať špičkové športové TV stanice Eurosport a Eurosport 2 už od 1. mája 2013. Eurosport ako najväčšia spoločnosť na trhu so športovými programami a Towerhome, a.s. ako prevádzkovateľ Plustelky, novej televíznej platformy, uzavreli dlhodobú zmluvu na šírenie Eurosport a Eurosport 2 v DVB-T. Plustelka bude cez sieť pozemných vysielačov pokrývať takmer 80 percent obyvateľov Slovenska. Je to prvý krát, kedy slovenskí diváci nebudú potrebovať k sledovaniu Eurosportu žiadnu satelitnú parabolu ani káblové/IPTV pripojenie. Pre prijímanie obľúbených športových kanálov im bude stačiť bežná anténa.

Eurosport kanály poskytujú zábavu vysokej kvality, pričom pokrývajú vyše 120 športových disciplín a podujatí. Priame prenosy sú srdcovou záležitosťou športových fanúšikov a Eurosport zabezpečuje vyše 5000 hodín priamych prenosov ročne a má takmer 19 miliónov divákov denne.

Kanál Eurosport ako vlajková loď spoločnosti a dominantný európsky športový kanál vysiela bezkonkurenčné portfólio športových disciplín zahrňujúce cyklistiku, tenis, letné aj zimné olympijské disciplíny a futbal.

Regionálna verzia kanálu Eurosport 2 prináša divákom vysielanie prémiových priamych prenosov nemeckej futbalovej ligy, ako aj širokú ponuku športových súbojov, kontaktných športov ako Austrálska futbalová liga a NCAA americký futbal. Eurosport 2 tiež ponúka ďalšie významné športové udalosti napríklad tenisový turnaj Grand Slams a zimné športy počas zimnej sezóny.

Priame športové prenosy sú doplnené komentármi v českom jazyku a analýzami odborníkov, ktorí prinášajú pridanú hodnotu fanúšikom svojimi skúsenosťami a znalosťami. Diváci Plustelky budú mať možnosť na kanáloch Eurosport pravidelne sledovať svoje obľúbené disciplíny so slovenskými hviezdami ako je cestná závodná cyklistika s Petrom Saganom, Martinom Velitsom aj Petrom Velitsom, zjazdové lyžovanie s Veronikou Velez-Zuzulovou, futbalovú Bundesligu s Karimom Guédé a Radoslavom Zabavnikom, ženský tenis s Dominikou Cibulkovou alebo biatlonistku Anastasiu Kuzminovú.

„Sme potešení, že môžeme ponúknuť kanály Eurosportu divákom novej platformy Plustelka už od začiatku mája, práve v čase, keď si budú môcť vychutnať prestížny Grand slam tenisový turnaj Roland Garros" uviedol Jean-Thierry Augustín, riaditeľ distribúcie, vývoja a akvizičných práv Eurosportu. "Veríme že táto nová spolupráca podčiarkuje hodnotu Eurosport Group na slovenskom trhu, ktorý prináša svojim divákom živé a exkluzívne udalosti, vrátane troch Grand slamov, všetkých dôležitých cyklistických pretekov, nemeckej futbalovej Bundesligy a bezkonkurenčný rozsah zimných športov."

"Sme radi, že sme mohli rozšíriť existujúcu ponuku DVB-T na Slovensku o atraktívne televízne kanály Eurosport a Eurosport 2, ktoré sú vnímané ako televízie s jedinečným a vyváženým športovým obsahom a so skúsenými komentátormi," povedal Zsolt Nagy, riaditeľ stratégie a rozvoja podnikania v spoločnosti Towercom.
Wau v nabídce Skylinku
Redakce, 12. dubna 2013
Dne 15. 4. plánuje slovenská skupina JOJ spustit vysílání nové televizní stanice WAU. Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group informuje o zařazení nové televizní stanice WAU do programové nabídky Skylinku.

V současné době probíhají přípravy satelitní distribuce této stanice s cílem zpřístupnit program WAU již od počátku vysílání i zákazníkům Skylinku. Program WAU se stane součástí nabídky Digital a bude přístupný na všech kartách Skylink Irdeto a Irdeto ICE (tedy na kartách s jedenáctimístným sériovým číslem).

Technické parametry pro naladění stanice WAU:
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 168 MHz
Polarizace: Vertikální
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Nová televízia Wau začala vysielať v DVB-T
Marián Felix, 12. dubna 2013
Po dlhom čase sa slovenské vysielanie pozemskej digitálnej televízie DVB-T dočkalo ďalšej stanice. Ide o televíziu Wau, ktorej promo slučka už beží v rámci vysielania doteraz prázdneho 1. multiplexu DVB-T.

Wau predstavuje tretí kanál skupiny Joj, ktorej vlastníkom je spoločnosť Mac TV. Jej ostrý štart je naplánovaný na pondelok, 15. apríla 2013.

Okrem DVB T bude Wau dostupná aj u väčšiny káblových a IPTV operátorov. Na margo toho hovorca TV Joj Jozef Gogola uviedol: „Zaradenie do DVB-T nám umožní pokryť 80 % územia SR, pre operátorov by tak mal platiť princíp tzv. must-carry, číže povinnosti zaradiť stanicu Wau do ponuky.“ Okrem toho Joj má záujem aj o satelitnú distribúciu tohto programu, operátora však zatiaľ ešte definitívne nepotvrdila.

Wau je v 1. multiplexe dostupná v kompresnom formáte obrazu MPEG-2, bez kódovania (FTA), takže je prístupná všetkým divákom na pokrytom území. Okrem nej do tohto multiplexu mieria aj dva najmladšie kanály Markízy – Dajto a Fooor, pričom s ďalšími vysielateľmi prevádzkovateľ pozemského vysielania (Towercom, a.s.) ešte rokuje.

Wau bude vysielať nielen akvizičné seriály, filmy a reality šou, ale aj pôvodné formáty. Prvým vysielaným programom bude repríza súťaže Miss Slovensko, ktorého začiatok je naplánovaný na 15. apríla o 6:00 hod.

Spustenie televízie Wau zďaleka nebude jedinou novinkou v slovenskom DVB-T. Towercom spustil webovú stránku www.plustelka.sk, na ktorej ponúka možnosť predregistrácie do služby nazvanej Plustelka a súťaž spojenú s jej spustením. Ide o platenú platformu, ktorá má priniesť športové, filmové, dokumentárne a detské programy. Ako sme už informovali, v doposiaľ prázdnom štvrtom multiplexe DVB-T je vytvorených 10 kódovaných programových pozícií, preto je viac ako pravdepodobné, že Plustelka bude vysielať práve v tejto sieti. Oficiálny štart tejto služby sa podľa uvedenej webstránky uskutoční 1. mája 2013.

Zdroje: Mediálne.sk, Živé.sk
Změna kanálů Muxu 4 na vysílačích Ostrava Lanová a Hlubočec Hůrka
Redakce, 12. dubna 2013
V noci z 21. na 22. dubna 2013 dojde v Moravskoslezském kraji ve Vysílací síti 4 k přeladění stávajícího televizního kanálu 63. na finální 45. televizní kanál v lokalitách Ostrava Lanová a Hlubočec Hůrka.

Televizní diváci, kteří chtějí nadále přijímat programy šířené v této vysílací síti, budou muset svá přijímací zařízení zpravidla znovu naladit.

Společnost Digital Broadcasting, která Vysílací síť 4 provozuje, učiní tento krok na základě rozhodnutí předsedy Rady ČTÚ Pavla Dvořáka o změně technické specifikace v kmitočtovém přídělu. Změna navazuje na úspěšně dokončený mezinárodní koordinační proces v důsledku přistoupení k Rozhodnutí Evropské komise (2010/267/EU) o uvolnění televizního pásma 790 – 862 MHz.
ČTÚ aktualizoval web o digitálním TV a rozhlasovém vysíláním
Jan Burda, 10. dubna 2013
Český telekomunikační úřad inovoval stávající stránky o digitálním vysílání http://dtv.ctu.cz. Aktualizace proběhla s ohledem na úspěšně dokončený proces digitalizace televizního vysílání a zároveň postupné zavádění digitálního rozhlasového vysílání. Web se tak nově věnuje nejen televiznímu, ale i rozhlasovému vysílání.

Web si klade za cíl poskytovat široké veřejnosti komplexní přehled a informace o možnostech příjmu zemského digitálního vysílání v jednotlivých lokalitách na území České republiky. Umožňuje vyhledávání podle rozčlenění na digitální televizi a digitální rozhlas v L pásmu a ve III. pásmu. U digitální televize je možné vyhledávat podle kritéria celoplošné nebo regionální vysílání, přičemž poté následuje výběr konkrétní sítě. V případě rozhlasu je potřeba vybrat držitele přídělu, u kterého si chce uživatel zobrazit pokrytí signálem a poté případně i název sítě.
DVB-T v Plzni se rozšířilo o Retro Music TV
Redakce, 10. dubna 2013
Vysílání české hudební stanice Retro Music Television si mohou naladit diváci v dalším regionu České republiky. Dnes 10.4.2013 v 18:00 hodin bylo podle serveru Parabola.cz zahájeno šíření RMTV v dalším DVB-T multiplexu.

Jak server uvádí, stanice Retro Music Television vstoupila do Regionální sítě 1. Program je nyní šířen z vysílače Plzeň - Košutka na K37 s horizontální polarizací a výkonem 1 kW.

DVB-T multiplex Regionální sítě 1 v současnosti obsahuje programy Regionální televize.cz, Plzeňská 1, TV Noe a Retro Music TV.

Stanice Retro Music Television bude zítra zařazena do multiplexu Regionální sítě 1 na vysílaču Příbram - Hvězdárna (K46, 19W).

Retro Music Television je česká videoklipová televize zaměřená na starší domácí a zahraniční produkci. Stanice je dostupná u kabelových operátorů, na satelitních platformách Skylink a CS Link a od začátku března 2013 vysílá i v rámci Regionální sítě 4 pro Prahu a okolí.
Prázdne multiplexy DVB-T sa zrejme čoskoro zaplnia
Marián Felix, 6. dubna 2013
Koncom minulého mesiaca (28. marca 2013) na Slovensku oficiálne pribudol ďalší multiplex pozemského digitálneho TV vysielania DVB-T, ktorý má označenie „prvý multiplex“. Ide o sieť zloženú z frekvencií, ktoré prevádzkovateľ Towercom, a.s. dostal výmenou za vrátené frekvencie pôvodného prvého (prechodného) multiplexu zloženého z kanálov vyšších ako K60, ktoré sa museli ako súčasť digitálnej dividendy uvoľniť pre iné služby.

Hoci v tomto multiplexe zatiaľ nevysiela žiadna televízna stanica (je v ňom prítomná len jedna programová pozícia s testovacím obrazom – zvislými farebnými pruhmi, sprievodným zvukom a EPG), zdá sa, že čoskoro v ňom pribudnú aj reálne televízne programy. Podľa vyjadrenia marketingového manažéra Towercomu Michala Šurana sa diváci už v apríli môžu tešiť na rozšírenie programovej ponuky. Aj text v rámci vysielaného EPG sľubuje skoré začatie vysielania programov. Kódovanie obrazu v testovacej prevádzke sa vykonáva pomocou štandardu MPEG-4 AVC / H.264.

Špekuluje sa, že v rámci prvého multiplexu by mohla vysielať vznikajúca televízna stanica Wau spoločne s tretím a štvrtým kanálom Markízy – Dajto a Fooor. Predstavitelia Markízy napriek pôvodne deklarovanej neochote vstúpiť do vysielania DVB T totiž v posledných dňoch zmenili rétoriku a podľa ich PR manažéra Lukáša Kočiška rokujú so spoločnosťou Towercom „o možnom zaradení televízií Dajto a Fooor do ponuky digitálneho terestriálneho vysielania“.

Od augusta minulého roku je na Slovensku v prevádzke štvrtý multiplex, ktorý do dnešného dňa tiež nevysiela žiadny program. Aj v tomto prípade sa však blýska na lepšie časy.

Dnes sa už v ňom nachádza 10 programových pozícií so šifrovaným obrazom komprimovaným podľa štandardu MPEG-4 AVC / H.264, EPG a teletextom. Podobne ako v prvom multiplexe, aj tu text EPG upozorňuje na skoré rozšírenie programovej ponuky.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že v rámci štvrtého multiplexu sa budú vysielať predovšetkým platené televízne programy. Spôsob ich šifrovania a dekódovania zatiaľ nie je známy.

Zdá sa, že po dlhšom čase čakajú slovenské DVB-T významné zmeny. V prípade ich uskutočnenia budeme o nich informovať.

Zdroj: Živé.sk
Odpojování HD programů od systémů CryptoWorks začalo
Petr Janásek, 6. dubna 2013
Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group, začala dnem 1. dubna 2013 odpojovat HD programy od systémů CryptoWorks na základě dlouhodobě avizovaného útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks. Útlum distribuce programů s podmíněným přístupem CryptoWorks byl zapříčiněn rozhodnutím jeho dodavatele,společnosti Irdeto, ukončit jeho zákaznickou podporu ke konci roku 2012.

Dne 1. dubna 2013 odpojil Skylink zbývající programy vysílané ve vysokém rozlišení HD od systémů podmíněného přístupu CryptoWorks (Skylink i CS Link). Jedná se o 4 programy z balíčku Digital – ČT 1 HD, ČT sport HD, Prima Family HD a Nova HD a programy tak zůstávají nadále dostupné již pouze zákazníkům Skylinku a CS Linku na kartách Irdeto / ICE. Majitelům dekódovacích karet CryptoWorks doporučuje společnost M7 Group vyměnit co nejdříve tyto původní karty CryptoWorks za nové karty Skylink Výměna M7.

Kartu Skylink Výměna M7, v ceně 349 Kč vč. DPH, je možno zakoupit v prodejnách satelitní techniky nebo objednat na dobírku v Zákaznické zóně (poštovné hradí Skylink). Další možností je objednání některého ze základních balíčků z nabídky Skylink na 6 nebo 12 měsíců. Majitelům karet CryptoWorks v tomto případě zašleme kartu Skylink Výměna M7 zcela zdarma.

Typ dekódovací karty poznají majejich majitelé podle sériového čísla. Karty CryptoWorks mají sériové číslo čtrnáctimístné, zatímco karty Irdeto / ICE mají sériové číslo jedenáctimístné. Sériové číslo je umístěno na dekódovací kartě pod čárovým kódem.

Další zprávy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 > >|Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze