DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TV LUX počas adventu a Vianoc vysiela v DVB-T voľne
Marián Felix, 3. prosince 2013
Jediný slovenský prevádzkovateľ celoplošného pozemského digitálneho TV vysielania - spoločnosť Towercom, a.s. - oznámil, že vo vianočnom čase sprístupňuje televíznu stanicu TV LUX svojim divákom bezplatne. Táto ponuka platí od 1. decembra 2013 až do 2. januára 2014.

TV LUX, ktorá sa zameriava najmä na duchovne ladený program, šíri svoje vysielanie (popri ďalších 11 staniciach) v rámci platenej platformy Plustelka s pokrytím cca 80% obyvateľstva. Počas uvedeného obdobia bude televízia vysielať bez kryptovania, avšak na zdrojové kódovanie obrazu bude používať kompresný formát MPEG-4, takže pomocou starších set-top-boxov, využívajúcich formát MPEG-2, ju nebude možné sledovať.

Z programu TV LUX dávame do pozornosti tieto relácie:

Počas adventného obdobia v premiére od pondelka do štvrtka vždy o 17:30 hod. uvedie reláciu „Doma je doma: Život ako dar,“ v rámci ktorej predstaví osobnosti z nedávnej slovenskej histórie, u ktorých prebieha proces blahorečenia (Janko Havlík, Michal Buzalka, Anka Kolesárová, Alojz Mária Chmeľ, Miriam Terézia Demianovičová, Titus Zeman, Tomáš a František Munkovci a Ján Vojtaššák).

Počas Vianoc TV LUX prinesie, rovnako ako po iné roky, priame prenosy z bohoslužieb vo Vatikáne za účasti pápeža Františka:

- 24. 12. o 21:30 - svätá omša v Bazilike Sv. Petra,
- 25. 12. o 12:00 - vianočné posolstvo pápeža a požehnanie Urbi et Orbi,
- 31. 12. o 18:00 - vešpery a poďakovanie za uplynulý kalendárny rok.

Okrem pravidelnej rannej svätej omše, ktorú TV LUX vysiela naživo každý pracovný deň o 7:00 hod. a pôvodného slovenského TV seriálu „Fara“, ktorý stanica odvysiela počas Vianoc, uvedie televízia aj tieto hodnotné filmy:

- 24. 12. - „Ruka v ruke“ - film o náboženských predsudkoch a pohľad na ne očami nevinných detí, ocenený Zlatým glóbusom,
- 25. 12. až 28. 12. - „Ježiš Nazaretský“ - legendárny taliansky 4-dielny film Franca Zeffirelliho.

Zdroj: Towercom
Universal Channel v nabídce Skylinku
Redakce, 3. prosince 2013
Dnes, 3. 12. 2013 obohatil programovou nabídku Skylinku filmový kanál Universal Channel. Program je dostupný zákazníkům s předplacenými programovými balíčky Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 a Komplet.

Technické parametry pro naladění (změna oproti původně prezentovaným parametrům):

Astra 23,5°E, 12 207 MHz, Vertikální, FEC = 5/6, 27 500 kS/s, DVB-S2/8PSK, Pilot ON

Program je vysílán ve standardním rozlišení SD a v kompresním formátu MPEG-4 (pro příjem programů je nutný HD satelitní přijímač, nejlépe s certifikátem Skylink READY).

Universal Channel je vlajkovou lodí Universal Networks International, televizní divize NBC Universal. Program je orientovaný je na filmovou a seriálovou tvorbu.
Odpojování programů od systémů CryptoWorks
Redakce, 23. listopadu 2013
Úspěšně pokračující proces plánovaného útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks vstoupí dne 26. 11. 2013 do své závěrečné fáze postupného odpojování programů na dosud nevyměněných dekódovacích kartách.

 • Na kartách, jejichž sériová čísla začínají čísly 0_197… dojde k odpojení všech českých televizních programů
 • z balíčku Digital s výjimkou programů ČT1 a ČT2.
 • Na kartách, jejichž sériová čísla začínají čísly 0_0002_85… a 0_343… dojde k odpojení programů Prima ZOOM,
 • Prima LOVE, Smíchov, TELKA, FANDA, Doma, FOOOR a WAU.
Odpojování se bude týkat jen malého počtu zákazníků, kteří si přes opakovaná doporučení dosud nevyměnili svou starou dekódovací kartu, a nijak se nedotkne uživatelů placené nabídky.

Další kroky útlumu systému CryptoWorks budou pokračovat v následujících týdnech.
Hustler HD nahrazuje Penthouse HD
Redakce, 23. listopadu 2013
Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group informuje o nahrazení programu Penthouse HD programem Hustler HD.

Program bude od 23. 11. 2013 dostupný předplatitelům balíčků Kombi, HD Plus, Multi HD, Flexi 7 a Komplet a bude náhradou za původní erotický program Penthouse HD, který bude součástí nabídky Skylinku do 27. 11. 2013, kdy bude jeho distribuce ukončena. Vysílací doba programu Hustler HD bude stejná jako u programu Penthouse HD, tedy od 00:00 do 06:00.

Nový program Hustler HD bude mít odlišnou programovou náplň než stávající prémiový program Hustler (Astra 19,2°E, 12722 MHz, SD/MPEG-4).

Technické parametry pro naladění programu Hustler HD (odlišné od parametrů pro naladění Penthouse HD): Astra 23,5°E, 11 914 MHz, Horizontální, FEC = 3/4, 27 500 kS/s

Program Hustler HD bude vysílán ve vysokém rozlišení obrazu – HD. Pro jeho příjem je nutný HD satelitní přijímač (nejlépe s certifikátem Skylink READY).
Universal Channel bude od 3. prosince v nabídce Skylinku
Redakce, 20. listopadu 2013
Universal Networks International (UNI) oznámila, že televizní kanál Universal Channel, bude od 3. prosince 2013 dostupný i v nabídce satelitní televize Skylink v České republice a na Slovensku, a to jako součást všech Základních balíčků. Universal Channel prošel na jaře letošního roku kompletní změnou svého konceptu a vizuálního stylu.

“Jsme velice rádi, že můžeme se Skylinkem spolupracovat a jeho divákům náš kanál nabídnout. Uvedení nového konceptu zábavy s charakterem a změna vizuálního stylu, která proběhla letos na jaře, byla spojena se značnými investicemi, zákazníci Skylinku se tedy mohou těšit na skvělou podívanou - atraktivní a odvážný vzhled a podmanivou programovou nabídku, která zahrnuje oceněné seriály i filmové kasovní trháky,” řekl Colin McLeod, Managing Director, Emerging Markets, Universal Networks International.

„Jsme rádi, že došlo k dohodě a že můžeme divákům Skylinku poskytnout také tento známý filmový kanál. Věříme zároveň, že si co nejdříve najde své diváky,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group.

Během letošního podzimu uvedl Universal Channel premiéry pokračování úspěšných seriálů Spravedlnost v krvi, Rookie Blue nebo Havaj 5-0, ale i řadu vysoce kvalitních hollywoodských filmů. Na rok 2014 pro své diváky navíc chystá celou řadu filmových novinek.

Technické parametry pro naladění Universal Channel v nabídce Skylinku:

Satelitní pozice: Astra 23,5° E
Frekvence: 11 914 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: ?
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s.
Operátor Prague Digital TV zařazuje do sítě hudební program FAJNROCK TV
Jan Burda, 14. listopadu 2013
Diváci regionálního DVB-T multiplexu 1, vysílajícího pro Prahu a střední Čechy, budou moci od pátku 15. listopadu sledovat nově zařazenou hudební stanici Fajnrock TV. Dnes to oznámil operátor tohoto multiplexu, společnost Progress Digital.

Podle informací provozovatele bude Fajnrock TV první českou a slovenskou rockovou televizí plnou energie.

Programová náplň:

 • zahraničních a české videoklipy od 60. let po současnost v časově a žánrově dělených blocích
 • exklusivní profily českých a zahraničních rockových hvězd
 • záznamy z koncertů
 • aktuální zprávy z českého a zahraničního rockového dění
 • prostor i pro méně známé české rockové skupiny
 • autorské pořady věnující se rockové hudbě, adrenalinovým sportům, menšinovým žánrům, česká rocková hitparáda
 • soutěže o zajímavé ceny
Regionální multiplex 1 šíří programy z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh pro více jak 1,6 miliónu diváků. V současné době vysílá ve svém multiplexu celkem 7 televizních a 1 rozhlasový program (Metropol TV, TV Noe, Retro Music Television, KINOSVĚT, Regionální televize CZ, Slovak Sport 1, FAJNROCK TV a Rádio Dechovka).
Zmeny v slovenskom DVB-T: Fooor končí, Slovak Sport.TV3 začína
Marián Felix, 14. listopadu 2013
Koncom roka 2013 prestane vysielať televízia Fooor – najmladší kanál Markízy, zameraný na komediálne programy. Hoci táto televízia odštartovala len vo februári tohto roka, úsporné opatrenia, ktoré presadzuje nové vedenie jej vlastníka – skupiny CME, prinútili Markízu úplne stiahnuť tento kanál z mediálneho neba.

Najúspešnejšie programy televízie Fooor, ako napr. Teória veľkého tresku, Frasier alebo Priatelia, sa už presunuli na stanice Dajto a Doma, ktoré zostávajú naďalej v prevádzke.

Z hľadiska pozemskej digitálnej televízie DVB-T to znamená, že od Nového roka vypadne táto stanica z celoplošného 1. multiplexu. Avšak prevádzkovateľ siete – spoločnosť Towercom a.s. – už má za ňu náhradu:

Od pondelka, 11. novembra, začala v tomto multiplexe vysielať nová televízna stanica – Slovak Sport.TV3. Do konca roka len pokusne – v rámci pilotného vysielania, od 1. januára už v riadnej prevádzke. V súčasnosti používa zdrojové kódovanie obrazu podľa normy MPEG-2, od januára má začať vysielať v úspornejšom formáte MPEG-4. Avšak podľa posledných informácií vedenie tejto televízie bude ešte rokovať s prevádzkovateľom siete o zachovaní kódovania MPEG-2 aj po Novom roku, keďže po vypadnutí televízie Fooor zostane v tomto multiplexe dostatok dátovej kapacity. Hlavným cieľom vedenia Slovak Sport.TV3 je ponúknuť program tejto stanice čo najširšiemu počtu divákov.

A tí sa majú naozaj na čo tešiť. Hlavným ťahákom tejto televízie budú prenosy zo zámorskej hokejovej súťaže NHL, a to tak zo základnej časti, ako aj z play-off. Ďalej bude v ponuke Gambrinus liga, ATP, NHL magazín a mnohé iné športové programy.

Prevádzkovateľ skupiny Slovak Sport tak už prevádzkuje tri športové stanice. Prvá je dostupná v sieťach IPTV, káblových televíziách a na internete, druhú ponúkajú len platformy Slovak Telekomu a DigiTV.

Zaradením stanice Slovak Sport.TV3 do vysielania DVB-T sa počet voľne dostupných (t.j. bezplatných) staníc v rámci celoplošného vysielania na Slovensku dočasne zvýšil na 12 (pri započítaní Jednotky HD až na 13). Po 1. januári budúceho roka však z neho vypadne spomínaná televízia Fooor.

Zdroj: Živé.sk, Towercom
Nová športová TV stanica v DVB-T
Redakce, 11. listopadu 2013
Spoločnosť Towercom, a.s. prevádzkovateľ digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, rozširuje programovú ponuku DVB-T o novú televíznu stanicu SlovakSport 3.

Nová televízna stanica je dostupná v 1. celoplošnom multiplexe DVB-T, ktorý pokrýva približne 80% slovenských domácností. Obyvateľom prijímajúcim uvedený celoplošný terestriálny multiplex bude nová televízia k dispozícii bezplatne prostredníctvom automatického naladenia ich prijímacích zariadení (DVB-T settopboxov a televízorov) s podporou MPEG-4. Aktuálne vysiela nová televízna stanica v pilotnej fáze v kompresnom formáte MPEG-2, ale od začiatku budúceho roka bude SlovakSport 3 dostupný iba v novšom kompresnom štandarde.

Nový športový televízny kanál SlovakSport 3 prináša viac ako 150 zápasov nielen zo základnej časti ale aj play off NHL. Diváci Voľnej telky môžu odteraz sledovať ako sa darí slovenským hokejistom v zámorí - Mariánovi Hossovi, Michalovi Handzušovi, Mariánovi Gáboríkovi, Ľubomírovi Višňovskému, Zdenovi Chárovi a ďalším slovenským hokejovým oporám.

Divákom Voľnej telky sa ihneď môže stať každý (vybavený DVB-T prijímačom a je v pokrytí signálu). Jeho veľkou prednosťou, okrem prinášanej kvality, väčšieho počtu TV staníc a doplnkových služieb je, že s ním nie sú spojené žiadne mesačné poplatky, žiadna viazanosť ani žiadny aktivačný poplatok.

Další zprávy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 > >|Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze