DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Připojit reakci do diskuze Příjem polských programů z vysílače Jelenia Gora
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj Honzo, Kladno je slušná lokalita, vždycky tu stabilně šly programy z Polska a bývalé NDR.Já tady mám pouze slabý signál z vysílače LÖBAU na 27.k, ale je to nezpracovatelné, ovšem o pár v podstatě metrů dále na sever to jede.S německými programy na satelitu máš pravdu, poláci mají sice televizi na kartě, ale ta je placená.Jelikož bojuji s každým saddbsad tak mám vyhlédnutý předzesilovač od německé firmy TGN TECHNOLOGY. Cenově je to trochu jinde, než výrobky od TEROZU, tím nechci říci, že by byly špatné.Má na rozdíl od Terozu(1db)  pár desetinek šumu(0,35db) k dobru, ale ty v mém případě mohou být rozhodující.A také by měl snížit chybovost signálu.Stačí třeba jen 2% kvality obrazu při hraničním příjmu dolů a nejde pak nic, což je obrovský rozdíl oproti analogovému příjmu.Tam nějaký 1db zisku na anténě lidské oko téměř nerozpoznalo.Je to pouze první krok k vylepšení, ne poslední.Na obrázku je jeho podoba.Se srdečným pozdravem PETR EBERT a děkuji za Tvůj příspěvek.

Přispívat do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlašte se v levém sloupci. Pokud nemáte svůj uživatelský účet, registrujte se prosím.
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
V Ústí n. O. mezi náměstím a sídlištěm totéž! O..., host, 10.1.2017
Na Pardubicku momentálně jde a to velmi špatně ..., host, 10.1.2017
Roli hraje chybovost signálu - kvalitativní ..., host, 21.9.2013
Podle mých zkušeností ta kvalita na síto mus..., host, 21.9.2013
Madonna Madre mia dolorosa! Žádné otočení po..., host, 15.9.2013
zdravím můžete mi někdo poradit- měl sem oby..., host, 14.9.2013
Stránky: 1, 2, 3 | Zobrazit celou diskuzi   

Příjem polských programů z vysílače Jelenia Gora

host - xxx.xxx.15.128 (?), 28.7.2013 17:17, počet návštěv: 30550
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Uvádím zde další zkušenosti s příjmem z JH.Po manipulaci s anténou na stožáru nahoru -dolů a při lepším počasí než minule, se mi podařilo naladit mux 2 na 35.k. a také mux 1 na 30.k.Mux 3 sice zlepšil hodnoty, ale je to pořád málo.Podotýkám ale, že zdaleka ne všechny set top boxy si s tím poradí, na mnohých sice ukazuje bargraf sílu signálu, ale kvalitu 0  a navíc se pochopitelně vůbec nic nenačte, což pro toho, kdo se o příjem zajímá není toto žádná novinka. STB, který tyto muxy načetl je ZIRCON T3000HD.Jak vidíte na přiložených fotkách, kvalita nic moc, je to mizerné a kolísá to..Je to opravdu na hranici příjmu, směrem dolů již se obraz seká nebo mizí.Samozřejmě je to již daleko, ale dá se to jěště vylepšit a to je dobrá zpráva pro všechny zájemce.Nějaké obyčejné síto se zesilovačem je v této lokalitě na vých. okraji PRAHY naprosto bez šancí a to mohu být rád, že mi to tu neruší nebo rovnou nelikviduje vysílač Javořice nebo Klínovec na k.3O a 35.Na závěr bych chtěl dodat, že rád zde napíši své zkušenosti z praxe, protože ne každý má čas se s tím potrápit nebo se o tuto problematiku až tak zas nezajímá a rád si přečte moje výsledky opravdu z praxe, které jsou napsané tak, aby to pochopil i neodborník na anténní techniku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.128 (?), 28.7.2013 17:21
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

foto mux 2 jelenia gora

Obrázky:
MUX 2 JELENIA GORA
MUX 2 JELENIA GORA
Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.128 (?), 28.7.2013 17:22

foto mux 1 jelenia gora

Obrázky:
mux 1 JELENIA GORA
mux 1 JELENIA GORA
Připojit reakci

PETREBERT (0) - xxx.xxx.15.128 (?), 28.7.2013 17:53

mux 2 jelenia
gora. tak to je vše zatím. s pozdravem petr ebertsmileyyes

Obrázky:
MUX 2 JELENIA GORA
MUX 2 JELENIA GORA
Připojit reakci

host - xxx.xxx.77.73 (?), 29.7.2013 14:50

Ahoj, včera jsem zkoušel signál všech muxů z JH za domem u nás na Kladně. Měřící přístroj Dreambox TSF-40, anténa krátká colorka od vatenu s 2 metry kabelu. 2 metry nad zemí naskenuji kanál 30, ale 35 a 49 nic. Jiné to bylo ze světlíku cca. 10 metrů nad zemí, naskenovalo se všechno. Mám v plánu dát ještě o 5 metrů výš dlouhou colorku s nízkšumovým předzesilovačem a se zádrží na internet (465 MHz)...Jen se k tomu dokopat... Jinak jsem si opět zkusil signály z Drážďan... vše rovněž přijímatelné kvalitě..., ale kdo by to dělal, když jim vše běží ze satelitu v HD, že...

Honza 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.128 (?), 29.7.2013 21:57

Ahoj Honzo, Kladno je slušná lokalita, vždycky tu stabilně šly programy z Polska a bývalé NDR.Já tady mám pouze slabý signál z vysílače LÖBAU na 27.k, ale je to nezpracovatelné, ovšem o pár v podstatě metrů dále na sever to jede.S německými programy na satelitu máš pravdu, poláci mají sice televizi na kartě, ale ta je placená.Jelikož bojuji s každým saddbsad tak mám vyhlédnutý předzesilovač od německé firmy TGN TECHNOLOGY. Cenově je to trochu jinde, než výrobky od TEROZU, tím nechci říci, že by byly špatné.Má na rozdíl od Terozu(1db)  pár desetinek šumu(0,35db) k dobru, ale ty v mém případě mohou být rozhodující.A také by měl snížit chybovost signálu.Stačí třeba jen 2% kvality obrazu při hraničním příjmu dolů a nejde pak nic, což je obrovský rozdíl oproti analogovému příjmu.Tam nějaký 1db zisku na anténě lidské oko téměř nerozpoznalo.Je to pouze první krok k vylepšení, ne poslední.Na obrázku je jeho podoba.Se srdečným pozdravem PETR EBERT a děkuji za Tvůj příspěvek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.128 (?), 29.7.2013 22:01

Foto předzesilovače ULNA

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.38 (?), 2.8.2013 19:59

Jsem rad pane Ebert, ze Vam Snezne Jamy funguji tak jak funguji. Krom predzesilovace ULNA, specialne na takove pripady urceneho, bude jeste vetsi stabilita prijmu, kdyz sprahnete dve anteny. Zisk jedne anteny tak navysite o 3 dB, a to pro digital znamena hodne - predevsim Vam solidni prijem pobezi i za horsich prijmovych podminek - o to vlastne jde. Brzy na techto nasich strankach bude uz zaslany clanek s navodem a ilustracemi, ktery jsem poslal pred dovolenou. Za ULNA bude dobre pak zaradit jeste frekvencni propust na ty tri kanaly (30, 35, 49), soucasne tim o neco utlumite silne signaly Trutnova/Cerne Hory na k 38 a k 40 - to bude uzitecne. Podob ne to dobre bude i panum kolegum v oblasti Kladna,  zejmena v pripade, ze byste meli rozvod na vice ucastnickych zasuveksmileyPozdravuje Vl. K. redakce rubriky zahr. prijem

Připojit reakci

Ladislav (0) - xxx.xxx.250.101 (?), 3.8.2013 7:45

Ahoj bylím u Hradce Králové a z vysílače Jelenia Gora jde pouze kanál 30 a kanály 35 a 49 vůbec nic anténu mám nasměrovanou na Černou Horu. Je na Hradecku na tom někdo podobně, nebo jestli tyto kanály nevysílají s menším výkonem. Lád'a.wink

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.233 (?), 9.8.2013 22:28

Já bydlím taky v Hradci Králové a z vysílače Jelenia Gora mi jde naprosto perfekně 30 kanál - TVP1 HD, TVP INFO WROCLAW, ESKA TV, TTV, POLO TV, ATM ROZRYVKA TVP 2,  

kanál 49 mi jde jen občas - TVP 2 HD, TVP INFO WROCLAW, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP POLONIA, TVP ROZRYVKA, TVP 1 (spíš z oblasti Wroclaw - síla 84-90% _bit chyby 12-56 když jde, nebo taky 2000 když nejde)  tedy víc na východ - podstatně snažší je naladit kanál 52 - náš multiplex 2 z Liberce)

Kanál 37 vypnuli úplně a kanál 35 zatím asi nespustili. Vypadá to až na prosinec 2013.Místo toho se nechá na 35 kanálu chytit náš multiplex 2

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.62 (?), 9.8.2013 23:54

Kanal 35 spustili rovnez ve stejny den z vysilace JG.Signal mate zarusen nasim MUX2 na stejnem kanalu, ktery ma silnejsi signal ve vasem miste prijmu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.62 (?), 10.8.2013 0:03

Zcela jiste se bude jednat o signal z vysilace Jihlava Javorice.Mohl by to byt i Klinovec, ktery vysila na stejnem kanalu MUX2,ale je v podstate mnohem dal a smerem k zapadni hranici Cech.Spis by se jednalo o nejaky okolni odrazy signalu z tohoto vysilace.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.227 (?), 11.8.2013 19:09

V aktualitě o ukončení analogu v Polsku k 23.07. jsem zmínil i přeladění Jelenia Góra/Śnieżne Kotły a možnost rušení z Javořice na k30 i k35 - je fakt, že ten signál Javořice místy dosáhne i na severovýchod Královéhradeckého kraje, možnost ale může skýtat použití dvou antén v určité vzdálenosti, vyčkejte prosím - ještě před dovolenou jsem zadal adminům už článek na toto téma s návodem, recenzí už prošel, takže by se měl vbrzku na našem webu objevit. K aktualitě doplňuji: Polský UKE ´(Úřad pro elektronickou komunikaci, tj. oboba našeho ČTÚ) už odklepl definitivně výkon ERP 20 kW jako všesměrový na k49 na veřejnoprávním muxu 3 rovněž pro vysílač Lubań/Nowa Karczma,. čili není omezení vyzařování smerem do ČR (mohou mu pro řadu našich lokalit ale vadit blízké hřbety   Jizerek). Lubań jede v SFN s Jelení Górou, která má v dost velkém úhlovém segmentu do ČR velké tlumení. Čili tam, kde na k49 "nejdou" Sněžné Kotly, zkuste ještě anténu nasměrovat na LubaŇ - může se pak stát, že na k49 budete muset míst zvlášť anténu na Lubaň a zvlášť asi dvojče na k30-35 Sněžé Kotly... 

smiley Redakce "Zahraniční příjem"

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.233 (?), 13.8.2013 1:21

Myslím si také, že ten multiplex 2 na tom 35 kanálu je z Jihlava Javořice.

Další kanál který se mi povedlo naladit v HK je 41 kanál multiplex 2 asi z vysílače Praha Cukrák.

Takže zatím v HK multiplex1 - 40 kanál, multiplex 2 - 38 kanál, multiplex 3 - 60 kanál, multiplex 5 - 21 kanál - vše z vysílače Černá hora. K tomu polský mux1 - 30 kanál_Jelenia Gora. A multiplex 4 z Chlumu - 45 kanál. Z druhé strany k 32 k34 k39. A z Pradědu k36 k51 k 53. Z Liberce k43, k52 (k 60 jen za předpokladu že je vypnut vys. Černá hora).

Polský mux3 - 49 kanál jen na směrovou anténu, nebo (odrazem z bouřkových mraků) i tak kvalita nic moc (podle mě to nemůže to být Jelenia Gora síla signálu je 90% tedy OK, ale Wrocław -
Góra Ślęza. Zahájení provozu muxu2 na kanále 35 Jelenia Góra/Śnieżne Kotły až 31.12.2013.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.229 (?), 13.8.2013 8:07

Nemystifikuj, mux2 z Jelenie Gory už je v provozu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.227 (?), 13.8.2013 17:21

Mux3 kanál 49 může také být Lubań/Nowa Karczma, jak jsem už uvedl, má všesměrový vyzařovací diagram a ERP 20 kW a je v provozu v jednofrekvenční síti s Jelenia Góra/Śnieżne Kotły. Na Górze Ślęze není kanál 49! Z té "jede" mux 3 na kanále 25 v jednofrekvenční síti s Kladskem/Czarna Góra a Wałbrzychem/Góra Chełmiec - jenže ten Valbřich, i když tam je ERP 20 kW, má směrovou anténu se značným omezenín vyzařování do Česka.    Lubań  "šlapat" na Liberecku, Jablonecku či i na Mladoboleslavsku atp., Kanál 2 na Sněžných Kotlech je rovněž v provozu. Proč v HK nejde, to - na dálku lze těžko odhadnout. Může být klidně zahlcena (může, ale nemusí!)  silnými signály kanálů 38 a 40,. které z Černé Hory "jedou" dovnitř Čech na "plnou páru" 100 kW - kanál 30 je totiž už od kanálu 38 a 40 relativně "daleko", takže dejme tomu zahlcen není - musel bych vědět,. jaký máte zesilovač. Jestli širokopásmový s více stupni, může zahlcení přijít úvahu. Rušení z Javořice na kanálech 30 a 35 bude, to jsem ve své aktualitě upozorŇoval, platí to vůbec pro Hradecko.,..  Kanál 25 Kladsko můžete zkusit také jako alternativu ke k49, ale v Hradci už signál má v řadě míst i dost horší než v Pardubicích a krom toho nepříjemně ruší mux4 Jablonec/Černá Studnice... Ledaže byste zavolal odborníka, aby Vám proměřil celé spektrum co máte v éteru, a jak dalece se uplatňuje rušení k30,. 35, i 25 (pokud k49 buder problematický) a dle toho pak teprve rozhodnout, co bude nejlépe zpracovatelné pro trvalou instalaci

smileyRed. Zahraniční příjem

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.227 (?), 13.8.2013 22:43

Šotek se vloudil, omlouvám se za dvě chyby a opravuji text:

Lubań BUDE pravděpodobně "šlapat" na Liberecku, Jablonecku, Mladoboleslavsku atp., Kanál 35 muxu 2 na Sněžných Kotlech je rovněž v provozu...

A návdavkem mohu dodat: Příčinou, proč v Hradci K-.  k35 už "nejde" (zatímco "jde" kanál 30) může být i "kombinace rušení", s vysokou pravděpodobností na tomto kanále z Javořice i silný signál kanálu 38 a 40 přicházející ze stejného směru jako polské kanály ze Sněžných Kotlů, zvlášť pokud je použit širokopásmový zesilovač! S nejvyšší pravděpodobností pomůže použití kanálové propusti na k30+35 (pokud by byl přijímán k49 s, mxem 3 na jinou anténu).hned za anténou - před anténním předzesilovačem..Ale třeba brát v úvahu,. že i propust má na daném kanále průchozí útlum cca 3 dB, a že v případě, že by signál k30 a k35 byl příliš slabý, pak ještě dát tuhle propust za předzesilovač (ovšem nebude-li zahlecen.,..). To vše jsou ale jsou zatím úvahy, ke konečnému rozhodnutí opravdu třeba dát proměřit signály odborníkem s přesmým měřákem (analyzátorem frekvenčního spektra)          

smileyRed. zahran. příjem

Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.81 (?), 10.1.2017 20:37

Na Pardubicku momentálně jde a to velmi špatně pouze 30. kanál. Vše ostatní je už mrtvé (asi půl roku). Od digitalizace zde přestaly fungovat TVP (všechny) a nyní "umřel i Polsat a všechny s ním spojené). Jak píši, jde a to velmi špatně jedině 30. kanál

Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.21 (?), 10.1.2017 21:46

V Ústí n. O. mezi náměstím a sídlištěm totéž! Ovšem anténa je jen 13-14 dB, ale i kdyby byl zisk o těch 5-6 dB větší, by to na každodenní příjem nestačilo.  Síla signálu Sněžných Kotlů na 30 i 35 je u mne značně proměnlivá, některé dny "šlapaly", některé dny jen se s bídou načetl EPG a náznak kostiček. Ale pravda, zjišťuji, že oproti minulosti je příjem  doopravdy horší! (Nebo spíše je více dní nepříjmu)

Co v Pardubicích Kladsko/Czarna Góra kanály 55 a 58?

55 a 58 Kladsko by mohly by mít oproti Sněžným Kotlům o 2 až 3 dB lepší signál,  přičemž aspoň v té polovině Pardubic na sever od hlavní železniční magitrály by nemělo překážet Kladsku významné rušení na kanálech 55 a 58 z UL/Bukové Hory, pokud vůbec nějaké bude (ovšem i tak tipuju, že umístění antény může být z tohoto důvodu kritické!  Pokud Pardubice IV či při jižní část města při výpadovce směr Dražkovice - CHrudim, to už bych si v té věci rušení z Bukovky jist rozhodně nebyl). Pěkný signál je ve velkém procentu území Pardubic z Kladska (Czarna Góra) i na kanále 25 na veřejnoprávním muxu 3 (TVP), ale co je to vše platné, když na 90% města je zabitý mxem4 Jablonec/Černá Studnice ´- ledaže by se našlo v Pcích ojedinělé místo na Černou Studnici "hluché"!  V Ústí n.O. je ten 25 OK, avšak pokud k 55 a 58 Kladsko/Czarna Góra u nás v domě, od poloviny srpna máme ve směru nepříliš se lišícím LTE základnovku internet T-Mobile, a to poměrně blízko... a tak prozatím jedu Polsko na satelit NC+ Smart HD kartu za 20 zlotek na měsíc.  Smysl pro budoucno má ten kladský kanál 25,  jenž se s budoucím přechodem na DVB-T2 (v Polsku to taky čeká) měnit nebude, ale co bude místo kanálů Kladsko-Wroclaw 55 a 58 těžko říci... Pokud tam, kde jdou případně Sněžné Kotly, to je ve světle těch DVB-T2 plánů o něco lepší : bude místo 49 asi 47, a 30 a 35 zůstanou, novým kanálem asi bude 24, takže tam, kde Kotly mají použitelný signál,  nebude zřejmě potřeba měnit antény a zesilovače (pokud ovšem z našeho vnitrozemí někde nebude "adjacent channel"),.....Ale to je jen návrh,  definitivní koordinace kmitočtů odklepnuta není.. Nechci proto investovat už do antén a slučovačů na DVB-T, které bych musel i třeba jen zčásti demontovat, čekám, co se definitivně odklepne, a tak zatím.ta NC+ karta je cenově únosná.    .    

Vl.K.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.233 (?), 21.8.2013 0:25

V Hradci Králové

Je pravdou že používám Colorku 11 prvků zisk 7,6, až 8,3 dB s předzesilovačem G=18dB, F=1,8dB a koncovým zesilovačem G=22 dB F=2dB (vybuditelnost až 95 dBuV)

Zisk na vstupu do setoboxu na k38=74 dB a na k40=73 dB (tedy dost, ale ne zas tak moc) na k49=63 dB, k30=68 dB, k35=64 dB (k příjmu k 49 nepomůže ani když je Černá hora mimo provoz-kvalita signálu kolísá od 0 do 97%_na kanálovou anténu K46-52 dvacet prvků (dříve k 47 POLSAT a kanálový zesilovač) s nastavením trošku jiného směru než k40 mux 3 šlape samodřejmě perfektně. 

Z dalších k21=75dB, k25=62dB, k32=73dB, k34=63dB, k36=64dB, k39=70dB ,  k45=71dB, k51=64dB, k53=62dB, k60=74 dB , k41=59dB, k 43=60dB, k 52=60dB 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Příjem polských programů z vysílače Jelenia Gora4510.1.201730551
Mapavysilacu.cz112.1.20179064
Mux8 Śnieżne Kotły, Kłodzko/Czarna Góra - na dvbtmap.eu zobrazen přesah do ČR21.1.2017653
Jaké antény na polský mux 8 Śnieżne Kotły, Katowice, Skrzycze atd.-?321.12.20161131
Śnieżne Kotły, Skrzyczne a jiné nové vysílače polského muxu 8 18.12.2016685
Další vysílače polského muxu 8 spuštěny131.10.2016728
TVP Sport v DVB-T?35.9.20161237
Kvalita koaxiálního kabelu při dálkovém příjmu2217.8.20163748
V Polsku konečně spuštěn očekávaný mux 8, ale106.8.20162605
Set top box OPTICUM LION HD 265 82.8.20162314
Změna v obsazení polského muxu 3117.7.2016639
DVB-T POLSKO1613.12.2015318475
DVB-T vysílač Opole1119.10.20145525
Jelenia Gora 37.kanál1330.7.201410244
Polské dvb-t1028.3.20146265
Aktuálně z Polska19415.2.2014209503
K41 - diskuse71.2.20143625
PL k413631.1.201414409
Skrzyczne - MUX 2 a 3 na finálních kanálech1779.6.2013141681
Vypínání analogu v Polsku535.6.201330796
Polsko - Klodzko-Czarna Gora331.6.201329732
Skrzyczne - MUX 1 kanál 5512726.5.201376040
Jelenia Gora 37.kanál1023.5.20136925
Jelenia Gora 37.kanál69.5.20134749
Jelenia gora kanál 37, mux2227.5.201317084
Příjem v Jeseníku, Šumperku616.2.20135062
Příjem v Hlučíně - Skrzyczne - MUX 1 kanál 5595.2.20136010
Konec příjmu polského Mux-1203.2.201313407
Výpočet antény Skrzyczne - MUX 1 kanál 5533.2.20133631
Polský MUX-1 nejede927.12.20126831
PL MUX1, K48 v Praze320.8.20124018
DVB-T2421.7.201215210
Polský mux28121.7.201259404
TVP 1 HD 62 k531.5.20125318
MUX TVP 62 k Skrzyczne4018.3.201234974
Severní Morava - PL Multiplex (K38) - SKRZYCZNE16731.12.2011210298
K 62 ze Skrzycznego259.12.201122205
DVB-T Z vysílače RTCN Kraków/Chorągwica4030.10.201141342
Polské dvb-t na zlínsku1529.9.201112533
Polské multiplexy1312.9.201115801
Mux2 z Katowic3220.8.201127029
Odbiór z nadajnika RTCN - Kosztowy 527.7.20117571
Polská K38 v Suchdole nad Odrou27.5.20116370
Ostravsko vs. Góra Skrzyczne a Katowice - Kosztowy3328.1.201132787
Zielona Gora DBVT92.10.201010511
Nový vysílač DVB-T - Frýdlant, Liberec?830.9.201014445
Zpráva EmiTel325.6.20106001
Kanály Polských vysílačů145.5.201020403
Zapnutí DVB-T K48 Jelení Hora-Polsko28.3.20105735
Odkud vlastně vysílá k38?625.1.20108216
Další diskuze: 1, 2  
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze